Pražské Střešovice hostily v pondělí podzimní finálový turnaj Memoriálu Josefa Šurala ve Středočeském kraji, na který se kvalifikovala tři nejlepší mužstva. Vítězem se stal výběr OFS Prahy – východ.

Tříčlenný turnaj začal výhrou OFS Praha – východ nad OFS Kolín 5:1. Kolínští fotbalisté padli i ve druhém utkání, když po výsledku 3:6 nestačili na výběr OFS Příbram. Bylo tak jasné, že v posledním utkání turnaje se rozhodne o celkovém vítězi podzimní části. Praha – východ nakonec těsně 3:2 porazila hráče z Příbramska a opanovala finálový turnaj.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ radoval se trenér OFS Praha – východ Michal Šmíd. Jeho parta začala na OFS s projektem mladšího dorostu už v loňském roce. „Neměli jsme žádné dorostenecké soutěže na okrese, takže jsme výběr sestavovali z pár týmů, které jsme měli v krajských přeborech či I.A třídách. Loňský rok jsme odehráli memoriál už s ročníky 2007, které hrají v letošní sezoně. Neměli jsme takovou sílu jako nyní. Kluky známe déle, hrají pohromadě a vytvořila se fajn parta hráčů z okresu. Nese to ovoce,“ těšilo kouče.

V kvalifikaci výběr OFS Praha – východ suverénně dvakrát vyhrál. „I Kolín jsme na finálovém turnaji přehráli. Finále s Příbramí skončilo 3:2, ale neproměňovali jsme šance. Nicméně jsme vyhráli zaslouženě. Byl to skvělý podzim,“ usmíval se Michal Šmíd.

Vítězný tým byl postaven na kostře z týmu SK Vyžlovka. „Kdyby se dalo nominovat více než pět lidí z jednoho týmu, bylo by jich tam z Vyžlovky více, ale to nejde. Každopádně úspěch jde ruku v ruce s dlouhodobou spoluprací klubů na okrese. Neříkám, že všech klubů, což náš trošku mrzí. Nicméně už máme na okrese kostru týmů, o kterých víme, že pracují kvalitně s mládeží. Trenéři nám kluky posílají s tím, že jdou reprezentovat. Nebojí se, že jim někdo bude kluky stahovat do jiných klubů. Na druhou stranu kvůli tomu ten fotbal děláme, aby si kluky vyhlídl nějaký větší klub a oni mohli dál růst,“ má jasno Šmíd a vzkázal: „Děkuji všem trenérům – Vaškovi Černému, Pavlovi Jíchovi a Martinovi Zemanovi. Zkrátka všem, kteří se kolem týmu motají.“

Individuální ocenění

Nejlepší hráč: Matěj Bezstarosti (Praha – východ).
Nejlepší střelec: Šimon Jícha (Praha – východ).
Nejlepší brankář: Samuel Kleibl (Příbram).