Město Příbram se v letošním roce aktivně zapojilo do projektu Do práce na kole. V rámci této akce pořádá ve čtvrtek 19. května cykloodpoledne, které je určeno všem malým, středně velkým i velkým cyklistům.

 Šlápni do toho je název čtvrtečního setkání u příbramského Junior klubu, které je naplánováno v čase od 16 do 19 hodin. „Na akci se můžete dostavit přímo, nebo se zúčastnit plánované cyklovyjížďky s místostarostou. Zájemci o společnou vyjížďku se sejdou u kavárny Upekla, odkud se v 15 hodin vydají na cestu městem. Akce je propojena s projektem Do práce na kole – účastníci projektu vědí, že každé z měst má při akci své partnery pro aktivitu S trikem do práce. To znamená, že u těchto partnerů každý účastník, který přijede v triku letošního projektu Do práce na kole, má připraveno malé pohoštění. Při čtvrteční vyjížďce se plánuje zastavení
u těchto partnerů,“
zve koordinátorka městské mobility Martina Nuslová.

 Cykloden město připravuje ve spolupráci s firmami Ebike Partners, Sedláček Author Bike Centrum a Yedoo. Celé odpoledne bude věnované cyklistice a prezentaci novinek v oblasti cyklodopravy v Příbrami. Návštěvníci akce si tak budou moci vyzkoušet novinky ze světa cyklistiky, nechat si poradit s výběrem kola, zkontrolovat a seřídit svá kola, elektrokola, koloběžky a dozvědět se informace pro letošní cyklistickou sezónu ve městě. „Pozvánku na tuto akci přijal také dopravní inženýr Květoslav Syrový, se kterým město spolupracuje na celé cyklokoncepci. Ve čtvrtek tedy bude také prostor na dotazy o novém značení a dalších plánech v oblasti cyklodopravy,“ doplnil informace 1. místostarosta Martin Buršík a dodal, že je připraven také program pro rodiny s dětmi.

 Celým odpolednem bude provázet moderátor Marcel Forejt. Pro návštěvníky akce bude možnost občerstvení a zázemí v Junior klubu.

 V tento den se u Junior klubu budeme věnovat nejen cyklistům, ale také pěším.
V 17 hodin budou vyhlášeny výsledky dubnové výzvy 10 000 kroků a předány ceny nejlepším účastníkům výzvy.