Jarní výzva 10 000 kroků je za námi a města a obce nyní oceňují nejlepší účastníky. V Příbrami se poprvé uděloval také putovní pohár.

Občané našeho města se každoročně zapojují do jarní i podzimní výzvy 10 000 kroků. Dubnová výzva je za námi a nejlepším chodcům byly uděleny ceny. V letošním roce byl poprvé předán putovní pohár, který získal Josef Vitásek, nejvýkonnější chodec nejen v našem městě, ale se svými 2002,9 kilometry nachozenými během jediného měsíce obsadil první místo také celorepublikově.

V Příbrami se do dubnové výzvy registrovalo 152 účastníků a 16 týmů. Nejmladšímu účastníkovi bylo 12 a nejstaršímu 83 let. Město Příbram skončilo na 18. místě ze 73 zapojených měst. Celkem příbramští účastníci nachodili 37 978 km.

„Všechny účastníky výzvy 10 000 kroků, bez ohledu na jejich umístění, obdivuji. Pro ty nejlepší jsme letos připravili odměnu ve formě skleněné plastiky a první tři v každé kategorii dostali také trekové hole, které jistě využijí při svých túrách. Zároveň jsme v letošním roce začali udělovat putovní pohár pro nejlepšího chodce, který si tentokrát odnesl již zmíněný Josef Vitásek,“ uvedl po předání cen 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eva Švehlová, DiS.

tisková mluvčí