Na start Příbramského půlmaraton 2022 se postavilo více než 400 běžců.

7. ročníku Příbramského půlmaratonu se zúčastnilo 157 dětí, pro které se připravili tratě úměrné jejich věku v kategoriích zvlášť pro dívky a chlapce.

Štafetového závodu se přihlásilo 42 čtyřčlenných týmů, včetně 14 školních družstev. Absolutně nejlepší štafetou se stal školní tým "Máme pod čepicí" ve složení Vojtěch Novák, Tomáš Vašek, Daniel Kleindienst a Michal Švarc. Trasu 21km zvládli za 1:24:08.

V hlavním půlmaratonském závodě se čekal souboj mezi hvězdou brdského poháru Zdeňkem Zemanem a Jiřím Csirikem. Zdeněk Zeman však brzy zcela ovládl závod a zvítězil v čase 1:19:07. Druhý Jiří Csirik o 3 minuty zpět a třetí doběhl Miloslav Viktora z Blovic. Z Blovic přijela i vítězka ženského závodu Blanka Šindelářová 1:33:45. Druhá doběhla Zuzana Požárková 1:37:57 a třetí Michaela Riegerová 1:38:57.

Zdroj: Brdskypohar.cz