Základní část i nadstavba jsou minulostí! Nyní na domácí Příbram čeká část sezony, kdy se všechny doposud získané úspěchy mažou a začíná tvrdý souboj o cestu na vrchol 2. ligy. Baník si i letos zajistil v základní části účast ve skupině vítězů a v té si s přehledem zajistil i postup do osmifinále play-off 2. národní ligy. Na příbramské hokejisty čeká v prvním kole bývalý účastník Chance ligy tým HC Stadion Vrchlabí. Úvodní zápas série je na programu již v úterý 12.3. od 18:30 a vy byste u toho rozhodně neměli chybět!

O soupeři

Vrchlabí se po sestupu z 1. ligy v sezoně 2021/2022 opět vrátilo do druhé ligy. Po reorganizaci soutěže se náš soupeř pro osmifinále zařadil do západní konference. Stejně jako minulý rok se Vrchlabí umístilo na šestém místě tabulky, a zajistilo si tak přímý postup do vyřazovacích bojů. V osmifinále se pak Vrchlabí utkalo s Ústím nad Labem, kde si po výhře 3:2 na zápasy zajistilo postup do čtvrtfinálových bojů. V nich se Stadion utkal s HC Letci Letňany, na které už ale nestačil a podlehl v sérii 3:1.

V letošní sezoně si Vrchlabí opět vedlo velmi dobře. Náš soupeř pro play-off si totiž v letošní sezoně připsali ze 42 zápasů 69 bodů. Bodovým tahounem týmu je pak bezesporu Patrik Urban, který si ze 41 odehraných utkání připsal 21 gólů a 33 asistencí. Mezi další opory Vrchlabí patří například i Ondřej Chrtek (14+25) a David Chalupa (15+21).

Vzájemné zápasy

V sezoně 2023/2024 se Příbram utkala s Vrchlabím celkem čtyřikrát a pokaždé si Baník připsal tři body. V prvním klání sezony si Příbram přivezla z ledu Vrchlabí výhru 3:6 a na domácím ledě se pak podařilo v základní části potvrdit formu výhrou 3:0. Ani v nadstavbě se ale Vrchlabí nedařilo bodovat, nicméně výsledky už nebyly tak jednoznačné. Na venkovním ledě Příbram sice bodovala po výhře 0:2, ale domácí ve třetí třetině dokázali vytvořit enormní tlak a brankář Dominik Šorf se v bráně hodně zapotil. V posledním zápase, který oba celky sehrály 2. března se v závěru utkání také přichystalo pořádně drama. Vrchlabí totiž ztrácelo na vyrovnání pouze jeden gól, avšak domácí si dokázali závěr utkání pohlídat a zajistili si tak výhru 3:2.

Termíny zápasů

12.3. 18:30 HC Baník Příbram vs HC Stadion Vrchlabí

14.3. 18:00 HC Stadion Vrchlabí vs HC Baník Příbram

16.3. 17:00 HC Baník Příbram vs HC Stadion Vrchlabí

Z kabiny Baníku

Příbram má za sebou velmi úspěšnou základní část sezony a pokračoval velmi dobře i v nadstavbě, kde si bez problémů dokázal zajistit i přímý postup do osmifinále. Výborné výkony vynesly Příbrami 94 bodů, které stačily na umístění v TOP 3 západní konference. Mezi největší opory týmu patří bezesporu útočník Petr Kafka, který v letošní sezoně nastřílel 25 gólů a na 33 přihrál. Do posledního zápasu navíc naskočili i hráči, kteří se potýkali s dlouhodobým zraněním. Na soupisce se objevil například Matěj Kolda, Dominik Havelka, a právě i výše zmíněný Kafka. Osmifinále play-off nabídne zajímavou a tvrdou bitvu, tak přijďte naše borce podpořit!