V půlce ledna se rozběhne 11. ročník Brdského běžeckého poháru. Na programu je celkem třicet závodů pro děti i dospělé, které se konají v různých částech brdského regionu.

Pokud by chtěl někdo uběhnout stejnou trať, kolik měří dohromady všechny závody zapojené do Brdského běžeckého poháru, doběhl by z Příbrami až za Vídeň. Na běžce totiž čeká v roce 2023 dohromady 30 závodů o celkové délce více než 310 kilometrů.

„Každý si může zvolit závod podle své aktuální formy či fyzických možností – od nejkratších tratí na pět kilometrů po půlmaraton. Na výběr jsou rovinaté běhy podél řek i závody, které prověří kondici při zdolávání kopců, včetně výběhu na nejvyšší vrchol Brd,“ láká sportovce spoluorganizátor poháru Petr Švarc.

Brdský pohár je otevřený všem aktivním nadšencům, včetně amatérských a rekreačních běžců. V roce 2022 se na start postavilo více než 2600 dospělých a necelé dvě tisícovky dětí. To je přibližně o 20 % více v meziročním srovnání, nicméně je potřeba dodat, že v roce 2021 bylo několik závodů nuceně zrušeno kvůli covidu. Poslední ročník opanoval s přehledem Zdeněk Zeman z Blatné. V roce 2023 bude chtít prvenství obhájit.

„Nejvíce se těším na závod Svatojánská 20, protože tam se mi v roce 2022 moc nedařilo. Doběhl jsem až na pátém místě, takže nyní se budu snažit to vylepšit. Závod byl jinak skvělý,“ uvedl Zdeněk Zeman.

Svatojánská 20, závod podél Berounky do Svatého Jana pod Skalou, bude ale startovat až v listopadu. Hned v lednu mohou běžci včetně dětí prověřit povánoční formu v Oseku na Běhu partyzánskou stezkou. V únoru se poběží noční běh S čelovkou Dražovkou v Hořovicích. 

Nebližší závody BBP 14. ledna:Běh partyzánskou stezkou, Osek 25. února: S čelovkou Dražovkou, Hořo - vice 11. března: Zimní běh krajem J. J. Ryby, Bezděkov 18. března: Josefský běh v Cerhovicích, Cerhovice 1. dubna: Jarní běh Litní, Liteň 9. dubna: Běh Rožmitál – Březnice, Rožmitál pod Třemšínem 15. dubna: Jarní běh Dražovkou, Hořo - vice 22. dubna: Penzion Cup, Obořiště,

Zdroj: Lukáš Rozmajzl Brdský běžecký pohár